Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiné metody astrálního cestování

8. 6. 2006

Rozhodl jsem se zde uvést i jiné možnosti, jak opustit své fyzické tělo při astrálním cestování, pro mnohé z vás třeba i jednodušší...

Metoda meditace

Možná vás překvapí, že astrálně cestovat lze i při meditaci. Mnozí též tvrdí, že jde o nejjednodušší způsob, protože některé starší metody opouštění těla si žádají pevné odhodlání a tvrdou práci, meditace nikoliv. Usedněte do křesla, zavřete oči a myslete na něco příjemného. Nechte takto uplynout několik minut a poté začněte postupně uvolňovat veškeré svoje svalstvo,dokud se nebudete cítit uvolnění a ochablí jako hadrová panenka. Vaše tělo je uvolněné.Nyní je třeba, abyste zklidnili svou mysl a ztišili a vyprázdnili své vědomí. Možná,že při tom zažijete neobvyklé pocity jako např.: ucítíte chladivý vánek nebo uslyšíte nepříjemné hučení v uších.Ve vašem vědomí se mohou objevit různé tvary a obrazce.

Pozorujte je, avšak nedovolte jim , aby ve vás znovu vyvolaly myšlenkové procesy.Až se tedy zcela uvolníte na těle i na duchu, v klidu ležte a čekejte. Možná budete mít pocit, jako kdyby se vám zvětšovala hlava nebo zjistíte, že se pohybujete. Může to být jemné kývání ze strany na stranu nebo silná vibrace. Není snadné tyto věci nechat proběhnout, aniž by jste na ně mysleli.Je však nutné, abyste nepřemýšleli, neboť se jedná o známku toho, že se vaše vědomí chystá opustit fyzické tělo.Pak to náhle přijde.V jediném zlomku vteřiny se ocitnete mimo své fyzické tělo.Pravděpodobně zjistíte, že se vznášíte několik metrů nad ním.Nyní se rozhodněte, kam by jste se rádi vydali. Neanalyzujte to, na co myslíte či co vidíte, jednoduše se nechte unést svými představami a uvidíte,kam vás zavedou.Sledujte vše co nejpozorněji.Dokud váš zážitek trvá, příliš o něm nepřemýšlejte, zhodnotit jej můžete později.Až budete cítit, že je ta správná chvíle,vraťte se do těla.Chvilku vyčkejte, pak napočítejte do pěti a otevřete oči.Nyní můžete přemýšlet o tom, co jste zažili.Existuje řada způsobů jak meditovat, jste li zvyklí na jinou meditační techniku, zůstaňte u ní.

*** 

Metoda houpačky

Toto je obzvlášť příjemná metoda.Začněte jako obvykle postupnou relaxací. Až bude vaše fyzické tělo naprosto uvolněné, představte si, že sedíte na houpačce a houpáte se sem a tam. Soustřeďte se na špičku nosu a temeno hlavy, avšak představujte si,jak se na oné houpačce pohybuje celé vaše tělo.Jak tomu u normální houpačky zbývá, zhoupnete se pokaždé o trochu výš. Výš, výš a výš, dokud nebudete mít pocit, že jste se přehoupli.V nejvyšším bodě oblouku, kdy to už už bude vypadat, že houpačka opíše celý kruh, se v duchu pusťte a pak náhle zjistíte, že jste venku z těla.Bude to zvláštní pocit. V žaludku stále ucítíte, jak jste se houpali,avšak zároveň se vám naskytne pohled na vaše tělo, uvolněné a nehybné.Po několika takovýchto pokusech možná zjistíte, že už nemusíte provádět postupnou relaxaci, nyní již budete moci usednout na kterémkoli místě, zavřít oči a představit si, jak se houpete na houpačce výš a výš, dokud se neoddělíte od svého fyzického těla.

***

Francouzská metoda

Tuto metodu hojně používali francouzští průkopníci astrálního cestování v druhé polovině 19.století. V té době podle několika knih měli prý Francouzi ve výzkumu mimotělních zážitků výrazný náskok před ostatním světem a zaznamenali řadu pozoruhodných úspěchů.Tato metoda by pro vás neměla být těžká, avšak stává se, že mnoho lidí v této metodě uspěje až na druhý pokus.Podle mého názoru je to proto, že je těžké dosáhnout stavu vědomého i nevědomého chtění. Bylo by tedy vhodné, abyste týden předem co nejintenzivněji mysleli na opuštění svého těla. Až budete připraveni začít, zvolte si tichý, klidný večer a jako vždy si zajistěte, že nebudete rušeni. V místnosti by měla být tma a příjemná teplota. Měli byste být sami.Zavřete oči a uvědomte si své dýchání. Poté zaměřte svou pozornost na prsty jedné nohy. Soustřeďte se jen a jen na ně.Vnímejte, jak se v tomto místě od vašeho fyzického těla odděluje jeho astrální dvojník.Jakmile se vím to podaří, učiňte totéž s prsty u druhé nohy. Takto postupujte po celém těle a takto vnímejte, jak se astrální dvojník odděluje od každičké jeho části, dokud nedosáhnete temene hlavy. I v tomto místě své astrální tělo oddělte, takže nyní spočívá volně ve vaší blízkosti. Nyní zaměřte svou pozornost na čelo a silou vůle své astrální tělo přimějte, aby se vzdálilo. Právě v tomto okamžiku vstupuje do hry vědomé a nevědomé chtění. Každou částečkou svého těla si přejte, aby se vaše astrální tělo vydalo na cestu.Než se nadějete, buďte na sebe hledět z výšky stropu.

***

Metoda víru

Toto je metoda, kterou v době kolem první světové války používal často francouzský okultista Yram.Náhoda tomu chtěla,že ve stejnou dobu takto cestoval ve Spojených státech amerických i Prescott Hall, člen americké společnosti pro parapsychologický výzkum.Ten svým žákům radil toto:

1./Žák by se měl vyhnout masu.Některým lidem pomůže půst, avšak všichni by měli omezit přísun potravy.

2./Hodinu či dvě před jakoukoli astrální cestou by žák neměl jíst vůbec.

3./Žák by měl konzumovat hlavně ovoce a zeleninu.Blahodárné účinky má především mrkev. 4./ZA vhodná se považují syrová vejce, která astrálnímu cestování napomáhají.

5./Ořechy(obzvláště burské) nejsou vhodné.

6./Prospěšné jsou všechny tekutiny, avšak měly by být konzumovány s mírou.V den astrálního vycestování je třeba vynechat kávu a alkohol.

7./Žák by se měl rovněž vyhnout tabáku a drogám.

8./A nakonec dobrá zpráva: "Po šesti až osmi měsících výcviku mohou pokročilí žáci jíst cokoli."

Ačkoliv přesná doba diety není uvedena, doporučoval bych tak minimálně týden před astrální cestou( před první astrální cestou tak 2 týdny).

A nyní k samotnému návodu jak opustit své fyzické tělo:

Sedněte si uvolněně a zavřete oči.Soustřeďte se na své dýchání.Dýchejte zhluboka a při tom se uvolňujte.Když už jste dostatečně uvolnění a dýcháte pravidelně, představte si jednu z následujících situací:

1.-Představte si sami sebe uvnitř velkého kuželu.Vmáčkněte se do jeho vrcholu a pak se jím protlačte ven.

2.-Představte si vodní vír a pozorujte sami sebe, jak v něm kolem dokola kroužíte. S každým přiblížením k tomuto víru se stáváte malinkou tečkou, která se zvětšuje, jakmile se z něj opět vynořujete.Až uděláte několik kol, vír vás do sebe vtáhne a vyvrhne ven z těla.

3.-Představte si, jak se díváte do zrcadla.Upřeně hleďte na svůj odraz a vizualizujte, jak se do něj přesouvá vaše vědomí.

4.-Představte si sami sebe, jak plujete na velké vlně.Když se vlna začne lámat, sledujte, jak vás odnáší s sebou ven z těla.

Všechny tyto obrazy se velmi dobře představují a navíc můžete při dalších cestách zvolit nové metody opouštění těla.Jejich výhodou je, že nejsou náročné na představivost a umožňují vám odpoutat mysl od fyzického těla.

 

Pokud máte jiné metody jak opouštět své tělo a chtěli byste mi je napsat, nebo pokud se mě chcete na něco zeptat, pište. Toto byl můj poslední článek o astrálním cestování, doufám, že se vám celých 5 článků líbilo a že jste si z nich taky něco vzali.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Astrální cestování :)

(Thomas, 9. 2. 2019 23:40)

Dobrý den, všude čtu jen jediné, že se dá astrální cestování provádět jen jedním způsobem. Teď jsem našel vaše články a děkuji :) zaujala mne houpačka a budu se o to pokoušet ať to trvá jak koli dlouho, ale astrální cestování stojí zato :). Jen bych vás zde chtěl poprosit, protože jsem se dočetl o dimenzích, temnotě a světlu, že se dá přitáhnout i zla bytost.. :/
Jsem pokřtěny, ale bojím se toho. Zde je muj email thom98@email.cz a chtěl chtěl bych od vás odpověď. Děkuji s pozdravem Tučka.

Úspěch

(Pavel , 25. 6. 2015 5:32)

Dlouho sem nikdo napsal , tak snad tento odkaz vyhledá někdo další , komu komentář poslouží .
Dlouho jsem se o tento jev snažil , a překvapivě několikrát jej dosáhl . Nejvíce doporučit mohu Francouzkou metodu při meditaci , na kterou jsem narazil v úplném zoufalství z neúspěchu v románu Jacka Londona - Tulák po hvězdách .
( Jak už jsem zmínil , tak jde i o výbornou metodu pro obyčejné meditace , kdy pozorování dechu není tak účinné )

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

(aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, 16. 10. 2011 12:53)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

astrální cestování

(ToxiC, 6. 6. 2011 12:12)

Ahoj lidičky, ahoj admine
Jaksi bych potřeboval pomoc s astrálním cestováním.
1. Uvolním se, tak že necítím končetiny.
2. Začnu dělat jednu z výše uvedených věcí (já zkoušel houpačku)
3. Po puštění se z houpačky ...... nic
4. NEVÍM CO MÁM DĚLAT

e-mail - 4ToxiC4@seznam.cz
skype - lalinek_polak
facebook - Adam Tox Ic
telefon - 775953464
PS: prosím o pomoc, napiš na jeden z výše uvedených kontaktů, buduti moc vděčný. PŘEDEM DĚKUJI Adam.

dmnti

(Sochi, 11. 3. 2010 21:43)

Největší blbci sou ti,kteří sem píšou jaký sou to kraviny atp....Sou prostě jen lidi co to neumí,nikdy to nezkoušeli a prostě jim to nejde...nic víc....každej kdo si to prožije ví svý a tyhle pitomce ignoruje =)

Slyseli jste o...

(Jirka, 21. 6. 2009 0:22)

Ahoj lidicky,znate lucidní snění?Já jsem se věřte nebo ne kvůli tomu naučil řídit Manuálně to jsem ještě neuměl.A v tomto lucidním snění jsem si vybavil kamion moje mesto a jezdil jsem po praze.Opravdu bylo to naprosto...bylo to příjemné.Stačí to delat po ranu kdyz se probudite.Zavrete oci a jakoby usnete.Opravdu funguje takovych snu sem mel po ranu asi 5.Skuste sami.Pak sem napiste vase pokroky.Hezky dny

hmm

(marek, 8. 3. 2009 15:20)

máš to pekne udělané pokusim sa o to moc díky za pár rad jo nevíš prosimtě kde by sa dal stáhnut lexikon magie od milana nakonečného díky

...

(xxx, 31. 1. 2008 23:50)

Nicméně pan Pravda má alespoň dost inteligence na to, aby se tady o svém názoru nerozepisoval, a ne jako někteří, ti, co nemají nic lepšího na práci než tady dlouhosáhle žvanit o něčem co ani nezkusili.

Moje metoda je

(Tejka, 11. 6. 2007 16:38)

ze se uvolnim,soustredim na dychani a predstavuju si jak splham po zebriku nahoru nebo po lane..:)

Překvapilo mě,

(JanK, 23. 5. 2007 11:16)

že některé metody ani přímo nevyžadují být v transu.
a pro pravdu:
jediný kraviny, co jsem zde četl, je tvé slovo.

pravda

(xXx, 30. 4. 2007 15:09)

kraviny