Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monroeova technika astrální projekce

8. 6. 2006

Monroeova technika astrální projekce

--------------------------------------------------------------------------------

Poznámka: Po prostudování mnoha metod Astrální Projekce jsem zjistil, že tato je nejsnažší. Monroe naučí tyto techniky během týdne, ale mohou být snadno zvládnuty v jediném dni, s náležitým zanícením. Cítím, že tato technika je kvalitnější než jiné, neboť nevyžaduje intenzívní vizualizaci, kterou mnoho lidí nezvládá. Užij si ji!

(Převzato z Leaving The Body: A Complete Guide to Astral Projection, D. Scott Rogo, prentice Hall Press) 

Jednou z hlavních bariér lidí stojících tváří v tvář projekci je strach. Mnoho z nich se obává, že mohou zemřít, nebo si nějakým způsobem ublížit na základě jejich projekce. Nic není dále od pravdy. Canteburský Institut, zabývající se těmito okultními studiemi, provedl experimenty s projekcí zahrnující přes 2000 lidí. Nikdo z nich nebyl tímto nějak zraněn, a nyní, o tři roky později, se nikdo nezmínil o nějakých nově vyvstalých problémech.

Jakmile si jednou uvědomíš, že si projekcí nemůžeš ublížit, měl bys začít s Monroeovými technikami, krok za krokem.

Krok první:

Uvolnit tělo. Podle Monroea, „schopnost relaxovat je prvním předpokladem, pravděpodobne i krok sám“ dosáhnout OBE1. Toto zahrnuje jak fyzické, tak mentální uvolnění. Monroe nenavrhuje způsob dosažení tohoto uvolnění, ačkoli Postupná Svalová relaxace, doplněná hlubokými dechovými cvičeními (nádech 1, výdech 2, nádech 3 … až do 100) je známa jako postačující.

Krok druhý:

Dostat se do stavu hraničícím se spánkem. Toto je známo jako hypnotický stav. Opět, Monroe nedoporučuje žádnou metodu pro dosažení tohoto. Jedním způsobem je držení předloktí zdvihnutého, zatímco zbytek ruky leží na posteli nebo na zemi. Jakmile začneš usínat, tvá ruka spadne a ty se znovu probudíš. Praxí se naučíš ovládat hypnotický stav bez použití ruky. Druhou metodou je koncentrace na nějaký objekt. Když začnou do tvé mysli vcházet další obrazy, dostal ses do hypnotického stavu. Pasivně tyto obrazy pozoruj. To ti také pomůže udržet tvou mysl blízko spánku. Monroe toto nazývá Stav A.

Krok třetí:

Prohloubení tohoto stavu. Začni čistit svou mysl. Pozoruj pozadí svých vizí skrze zavřené oči. Nedělej zatím nic dalšího. Jenom se dívej skrze zavřená oční víčka na černotu před sebou. Po chvíli zaznamenáš světelné vzorky. Jsou neutrální. Nemají žádný specifický účinek. Ignoruj je. Když ustanou. Vstoupil jsi do toho, co Monroe nazývá Stav B. Odsud musíš vstoupit do hlubšího stavu uvolnění, který Monroe nazývá Stav C – stav takového uvolnění, že si přestaneš uvědomovat své tělo a smyslové vnímání. Jsi téměř v nicotě, ve které jsou jediným zdrojem stimulací tvé myšlenky.

Ideálním stavem pro opuštění tvého těla je Stav D. To je Stav C, který je záměrně vyvolán z odpočatého a čerstvého stavu a není následkem normálního vyčerpání. Na dosažení Stavu D Monroe navrhuje cvičení ráno, nebo po krátkém zdřímnutí.

Krok čtvrtý:

Vstoupení do stavu Vibrací. Toto je nejdůležitější částí techniky a také nejvíce nejasnou.

Mnoho projektujících si těchto vibrací všimlo na počátku projekce. Mohou být zažity jako mírné brnění, nebo jako elektřina prostupující tělem. Jejich příčina je tajemstvím. Může to být astrální tělo pokoušející se uvolnit z fyzického.

Pro vstoupení do stavu vibrací nabízí následující pokyny:

Sundej všechny přívěsky, nebo věci, které se dotýkají tvé kůže.

Zatemni pokoj tak, aby skrze tvá oční víčka neprocházelo žádné světlo, ale nezatemňuj úplně.

Lehni podél severojižní osy, hlavou k magnetickému severu.

Sundej všechno ošacení, ale zůstaň přikryt tak, aby ti bylo teplo a cítil ses pohodlně.

Ujisti se, že nebudeš absolutně vyrušován.

Vstup do stavu relaxace.

Dej si mentální příkaz, že si budeš pamatovat vše, co se přihodí při následující práci pro tebe bude prospěšné. Zopakuj to pětkrát.

Prováděj dýchání skrze svá napůlotevřená ústa.

Zatímco dýcháš, soustřeď se na prostor před sebou.

Vyber bod asi 30cm2 před svým čelem a poté ten bod mentálně posuň necelé dva metry před sebe3.

Otoč bod o 90 stupňů vzhůru vykreslením imaginární čáry paralelní s osou tvého těla nahoře nad hlavou. Zaměř se tam, dosáhni si do tohoto bodu pro vibrace a přitáhni je zpět do tvého těla.

I když nevíš, co tyto vibrace jsou, poznáš je, když s nimi dosáhneš kontaktu. 

Krok pátý:

Nauč se kontrolovat vibrační stav. Cvič jeho kontrolu jeho mentálním posouváním do tvé hlavy, dolů do tvých nohou, a nech ho vzdouvat se celým tělem a produkovat vibrační vlny od hlavy k patám. Abys tuto vlnu vytvořil, soustřeď vibrace a mentálně vytlač vlnu mimo svou hlavu a veď ji dolů do svého těla. Cvič toto, doku nebudeš schopen přivodit tyto vlny na příkaz.

Jakmile se jednou naučíš ovládat vibrační stav, jsi schopen opustit tělo.

Krok šestý:

Začni s částečným oddělováním. Klíčem je zde myšlenková kontrola. Udžuj svou mysl přímo zaměřenou na myšlenku opuštění těla. Nenech ji toulat se. Zatoulaná myšlenka ti může způsobit ztrátu kontroly stavu.

Nyní, vstoupením do vibračního stavu začni prozkoumávat OBE uvolňováním dlaně, nebo chodidla „druhého těla“. Monroe navrhuje natahovat končetinu dokud nepřijde do kontaktu se známým objektem, například se stěnou vedle tvé postele. Poté strč ruku skrze objekt. Vrať končetinu umístěním zpět do souladu s fyzickým tělem, sniž míru vibrací a ukonči experiment. Tiše lež, dokud se plně nevrátíš do normálu. Toto cvičení Tě připraví pro plné oddělení.

Krok sedmý:

Odděl se od těla. Monroe navrhuje dvě metody tohoto. Abys toho dosáhl, mysli na to, že jsi po vstoupení do vibračního stavu stále lehčí a lehčí. Mysli na to, jak krásné by bylo, kdyby ses vznesl nahoru. Drž tuto myšlenku v hlavě za každou cenu a nenech ji přerušit myšlenkami cizími. OBE se přirozeně přihodí v tomto bodě.

Jinou metodou je „Rotační metoda“ nebo technika „vyvalení se“. Když dosáhneš vibračního stavu, pokus se převalit jako by ses převracel v posteli. (Nezkoušej se převalit fyzicky). Zkus točit své tělo odhora a fiktivně jej převal do svého druhého těla napravo od fyzického já. V tomto bodě budeš mimo své tělo, jen vedle něj. Mysli na vznesení vzhůru a zjistíš, že se vznášíš nad svým tělem. 

Monroe navrhuje začít s vynášecí metodou, ale podotýká, že obě jsou stejně účinné.

Pokud po tomto všem stále nejsi schopen projekce, doporučuji koupi Leaving The Body od R. Scott Rogoa, která obsahuje dalších osm podobných technik. Ne všechny techniky fungují na každém, ale máš šanci, že v této knize nalezneš jednu, která na tebe působí

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mário je blb

(Astrální Poutník, 30. 1. 2014 16:10)

Mario, když něčemu nerozumíš, tak to nesuď. Až to sám vyzkoušíš, můžeš nám sdělit své pocity a zážitky, ale nikdo tady nestojí o názory někoho, kdo o tom nemá ani páru, navíc protože zmiňuješ LSD, tak máš asi i zkušenosti s drogama a to hovoří za vše. Jednou i ty pochopíš, jaká je skutečná pravda ať chceš nebo ne. A na drogy se vykalšli, jen ti to očividně ubližuje

skoda slov

(mario, 7. 1. 2007 19:41)

vendeline, dej si LSD a mozna potkas astralni bytosti, svou mrtvou babicku a nebo karkulku. vazeni, zakladni omyl je myslet si, ze vase duse pri navozeni urciteho stavu (trans, drogy) nekam putuje. ja vim, je to moc lakava a kouzelna predstava, samotneho by me to potesilo, ale nekdy neni na skodu pouzivat selsky rozum. a diky nemu by jste casem prisli na to, ze predstavovat si podobny raus jako cestovani z tela je nesmysl a ze vsechno se to deje ve vas. vite, lidsky mozek je velice slozity a dokaze nas dokonale klamat. lide s velkou predstavivosti, nebo malym kritickym myslenim si pak snadno pro urcity stav vedomi domysli magicky podtext. proc? ne proto, ze by to bylo pravdepodobne, ale proste pro to, ze je to lakave, ze je to vzrusujici. osobne si ale myslim, ze vzruseni se da nalezt i jinde, nemam nic proti fantazii, ale pokuste se, prosim, nalezt vhodnou miru a hranici mezi vasim vnitrnim svetem, chtenim, predstavami a realnym svetem. preji hodne uspechu.

Re: skoda slov

(MIrex, 23. 8. 2011 23:28)

Ničomu z tohoto nerozumieš a robíš sa múdry, nič si nedokázal a všetko vieš... skus sa porotprávať s ludmi ktorí astrálne cestovali a zmeníš názor.

Re: skoda slov

(Rick, 24. 8. 2011 3:28)

Lidský mozek je opravdu velice složitý a dokonale nás dokáže klamat. Jak jsme pak schopni rozpoznat co je klam a co realita? Co když klam vnímáme jako realitu a naopak? Proč např vizionáři, vědci, filosofové, matematici kteří mají diagnostikovanou schizofrenii dosahují průlomových objevů které nám rozšiřují vnímání okolí i sebe sama? Proč přes tuto nemoc jsou umělci schopni vytvořit vyjímečná díla která jsou tak fascinující. Možná namísto zemitého postoje jim "chorá" mysl tak nebrání posouvat a bortit hranice. Je vědecky doloženo že mozek schizofreniků vykazuje aktivitu i v pravé mozkové hemisféře a sníženou aktivitu v centru spánku v mezimozku. Trošku Matrix Neo? Třeba je cvičení k dosažení astrální projekce snaha o určitou formu vyvolání řízené schizofrenie, třeba opravdu jde o přenos do jiné dimenze, možná do té reálné, ale proč to hned tak nevěřícně odsuzovat pokud s tím sám nemám žádné osobní zkušenosti? Každý nový vjem člověka obohacuje, jde o to jak ho dokáže zpracovat a využít.
......nebo že by přece jen červík hlodal když zasurfuji na stráky s takovou vendelínskou tématikou :)

Re: skoda slov

(Pavol, 13. 12. 2012 10:34)

Súhlasím...Sme to čo myslíme...vy tzv. astrálny cestovatelia chcete nimi hrozne byť...veríte tomu..mnohý z vás sa o to snažíte niekolko rokov...samozrejme v takej hlave už niet cesty spať...takže nakoniec vo svojej hlave už aj dokážem astrálne cestovať...a skôr než tento komentár začnete všelijak odsudzovať si uvedomte, že existujú aj iné názory (rozumy)...PS: doporučujem vám nejakú literatúru o fungovaní mysle a podobne..možno sa naučíte aj čítať myšlienky :)

Re: skoda slov

(Astrální Poutník, 30. 1. 2014 16:07)

Mario, když něčemu nerozumíš, tak to nesuď. Až to sám vyzkoušíš, můžeš nám sdělit své pocity a zážitky, ale nikdo tady nestojí o názory někoho, kdo o tom nemá ani páru, navíc protože zmiňuješ LSD, tak máš asi i zkušenosti s drogama a to hovoří za vše. Jednou i ty pochopíš, jaká je skutečná pravda ať chceš nebo ne. A na drogy se vykalšli, jen ti to očividně ubližuje

jo existuje

(sasa, 12. 11. 2013 21:12)

fak existuje napr. R. Scott doro :) skousej to a uvidis sam ;)

díky

(milan, 16. 4. 2013 20:58)

Hezký den, ano, takto to opravdu funguje. Děkuji,že t zveřejnˇujete. Milan

Poraďte:-)

(Cathy, 30. 3. 2012 17:25)

Já jsem jednou usla a byla jsem v takovém polospánku, spala jsem a přitom jsem vnímala vše kolem sebe, nemohla jsem se pohnout, hrozně jsem chtěla pohnout rukou, ale bylo to NESKUTEČNĚ vyčerpávájící, později už nemožné. Později jsem byla v mém pokoji a koukala na sebe jak spím. Nebyla to žádná cílená astrální projekce, žádný význam jsem v tom nehledala. Ale když tu to teď pročítám, je možné, že jsem to zažila ?

cool

(antos, 31. 12. 2011 23:32)

hej díky za tip ...vždycky sem chtěl na havai ale nemam prachy.. ;D

Projekcie sa daria !

(amonet, 24. 10. 2011 0:56)

Darí sa mi to... niekedy za noc aj štyri vystupy z tela... ale - je to "len" spontánné, hoci pri plnom vedomí. Svojou vôlou - zámerne sa mi to podarilo len niekoľko krát a to cvičim už 9 rokov. Za ten čas som mal cca 200 spontánných výstupov... Pomaly na to prichádzam, je to vysoko individuálna záležitosť a hlavne aj dosť adrenálinová... Avšak, naďalej sa o to snažím, a aj budem - teraz už mám dosť veľkú motiváciu... Zároveň vás chcem poprosiť, zháňam knihu od R. Webstera " Astrální putovaní pro začatečníky". Cena nerozhoduje... Díky a mnoho zdaru a hlavne výdrže - oplatí sa to !!

.

(Luděk, 30. 7. 2011 23:10)

Existuje vůbec někdo komu se to podařilo?

Re: . jde to;)

(Rick, 1. 8. 2011 4:39)

Astrální cestování jsem zažil 4x. Několikrát jsem se o to pokoušel cíleně ale nepodařilo se. Dále jsem se tomu už nevěnoval, uběhlo pár let a najednou to nečekaně přišlo během spánku. První bylo jen krátké, dost traumatické setkání s postavou bez obličeje, která mě uchopila a vytáhla z těla. Průvodní znaky jsou shodné jak se běžně uvádí v návodech cvičení, bdělý stav ve spánku kdy nelze ovládat tělo, dokonalé vizuální vnímání okolí doprovázené hlasitým chaotickým šumem připomínajícím vzdálenou změť hlasů. Je důležité si o tom něco nastudovat aby se v tomto stavu nezpanikařilo a cestu za novým poznáním si v daný okamžik uvědomit a naplánovat. Lze cokoliv, cestovat vesmírem, setkat se s dušemi zemřelých, procházet hmotou, být kdekoliv chci v určitý čas nebo mimo něj, pouze nepříjemná je možnost spatřit temné aspekty. Následující AC už bylo velice příjemné, pocit odpoutání od těla je nepopsatelně osvobozující. Nepříjemné je že se po probuzení může dostavit během dne nečekaná tělesná vyčerpanost která je odvislá od délky projekce. Rád vzpomínám na setkání s zemřelými kdy jsem si mohl zvolit s kým se chci setkat a nač se zeptat. Od posledního astrálního výletu uběhlo deset let, i kdyby se to už neopakovalo jsem vděčný za to že mě to bylo umožněno. Moje rada je že stačí chtít a věřit tomu, uskutečnění je už v moci nějaké vnitřní nebo vnější energie.

:)

(Tuxy, 15. 4. 2011 21:41)

Zkouším to,ale nejde mi to prosím napište mi někdo jak na to;)496-111-828

Prosím pomoc

(někdo, 31. 7. 2010 23:43)

Nechápu větu: Otoč bod o 90 stupňů vzhůru vykreslením imaginární čáry paralelní s osou tvého těla nahoře nad hlavou. nemohl by to někdo, kdo tomu rozumí lépe popsat, nebo udělat obrázek či animaci? díky moc

astrální cestování

(Monika KOváčová , 17. 3. 2010 10:46)

Chtěla bych se to naučit je někde nějaké sdružení kde se o to zajímají? děkuji Kováčová MoNIKA OSTRAVA

astrální cesstování

(náborář 1, 17. 10. 2009 13:27)

Zajděte si na http://www.radnas.wbs.cz/ je to tam dobré a můžete se tam dát do řádu.

pravda nebo lez?

(sochi, 13. 10. 2009 15:20)

sám nevím jeslti je to pravda nebo ne ale pokousim se o to porad...cim vic mi to nejde tim tomu min verim....kdyby mi chtel nekdo poradit nebo nekdo kdo to prozil pls napise na icq 370907790 nebo email stepasoch@seznam.cz

...

(punk, 7. 7. 2009 15:01)

muzete to napsat jednoduse trictvrte sem toho nepochopil a zbytek si nepamatuju dík

Astrální projekce

(Wooker, 24. 4. 2009 21:43)

já mám osobně svoji metodu..nemusím při tom ani relaxovat...můžu se "oddělit od těla" kdy chci, ale chtělo to tréning, s tou nevýhodou že můj originál je totálně v tranzu zatímco kopie si poletuje kde chce a je obtížné dostat se zpátky...
při astrální projekci ste údajně neviditelní i když už bylo mnoho spekulací o tom že kdosi byl v jednom kostele v itálii zatímco byl v hong-kongu na trhu...
nevím...osobně bych tomu po svojí skšenosti věřil ale mě se to zatím nepovedlo...při astrální projekci se nemůžete ničeho ani dotknout, což se mi už párkrát povedlo..doufám že moje dlouholetá meditace mě dovede (a vás taky :) k astrální projekci kterou ovládáte jako pohyb ruky a můžete být kdy a kde chcete...:)