Jdi na obsah Jdi na menu
 


vedecky overeno

8. 6. 2006

Může tedy lidská duše skutečně existovat nezávisle na těle?Sice jsme omezeni svým fyzickým světem, tělesnými schopnostmi a pozemskými zákony prostoru a času, ale přesto mnozí lidé věří, že naše duchovní podstata dokáže existovat mimo svou tělesnou schránku. Ostatně nemusíme připomínat základní myšlenku mnoha náboženství duše a tělo existují nezávisle na sobě a duše tedy po smrti fyzického těla žije dál. A tady už se nabízí otázka, jaké schopnosti má tedy lidská duše během našeho života. Dokáže opouštět tělo a opět se do něj vracet? A pokud přežije naši smrt, může se vrátit zpět do života v jiném těle?

Co tedy znamená pojem astrální cestování nebo astrální projekce? Nejlépe jej objasníme tak, že člověk zažije jakýsi mimotělní prožitek, tedy že se během astrální projekce nachází mimo své vlastní tělo. Ve Spojených státech se pro astrální prožitek používá termín OBE nebo OOBE - tzn. Out Of Body Experience. Bylo zaznamenáno nepřeberné množství případů, kdy se lidé ocitli na astrálních cestách mimovolně. Tento prožitek byl ale pro většinu z nich nepříjemný a pro někoho dokonce vyloženě děsivý. Jejich příběhy se dostaly postupně do povědomí ostatních a tak si dnes při vyslovení pojmu astrální cestovaní zbytečně představujeme něco hrůzostrašného. O astrálním cestování se zmiňuje i bible. Píše se zde, že "duch Páně" po křtu "uchvátil Filipa" a ten se pak "objevil v Azotu" (pozn.: Skutky apoštolů, VIII, 39-40, Nový zákon, Praha 1989).

Existence astrálního cestování byla vědecky ověřena. První vědecké pokusy s astrálním cestováním provedl na konci devatenáctého století francouzský vědec Hector Durville. Výsledkem bylo, že před očima svědků dokázal mimo své tělo klepat na stůl na opačném konci místnosti nebo vytvářet mlžný efekt na fotografických deskách. Ve dvacátém století si astrální cestování získalo ohromnou popularitu. Hugh Callaway vydal krátce před druhou světovou válkou knihu Astral Projection (Astrální projekce), která je i dnes nejčtenější literaturou svého druhu. Pečlivou analýzu zpráv o astrálním cestování vypracoval v šedesátých letech dr. Robert Crookall, který v rozmezí deseti let shromáždil a popsal 750 případů. Po usilovném studiu zjistil, že pro každou ze zkoumaných osob platí šest charakteristik:

1. Subjekt cítí, že opouští tělo skrze temeno hlavy.

2. Když se astrální tělo odděluje od těla fyzického, ztrácí subjekt na okamžik vědomí.

3. Než se astrální tělo vzdálí, vznáší se chvíli nad fyzickým tělem.

4. Stejný jev se opakuje před návratem do fyzického těla.

5. Při návratu astrálního těla subjekt znovu ztrácí vědomí.

6. Pokud se vrací astrální tělo příliš rychle, fyzické tělo sebou škube a hází.

Vědci provedli až do současné doby velké množství pokusů.Zjistili, že mimotělními prožitky se může pochlubit mnohem více lidí, než se původně předpokládalo. Je dokázáno, že astrální těla všech lidí cestují ve spánku a zvláště schopní jedinci dokáží ovládat své duchovní tělo do té míry, že mohou opouštět svého fyzického dvojníka záměrně. Existují dokonce lidé, kteří mají schopnost vidět astrální těla ostatních lidí v plném denním světle

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pomozte niekto prosim

(Tomas, 11. 4. 2011 20:01)

ahojte vsetci...chcel by som poprosit ochotnych ludi, ktory maju skusenosti s astralnym cestovanim...moc sa o to zaujimam a chcel by som sa to naucit..ale neviem presne ako na to...tak ak tu taky su a vedeli by mi nejako poradit...nejake tipy alebo triky ako by sa to dalo najlepsie dokazat...tak prosim ozvite sa na mail: haluzak599@azet.sk velmi pekne vam dakujem.. :-)

Existuje

(Já a moji andělé, 7. 11. 2010 13:31)

AC existuje. Stejně jako existují andělé, přírodní bytosti a jiné věci, které člověk v dnešním "otupělém" světě nechápe a ani nechce chápat!
Je to opravdu smutné a andělé mi to potvrdí... :-((

psychedelie

(eer, 7. 10. 2010 19:37)

kdo neveri na astralni cestovani, snezte si pet papiru LSD, to vas vystreli do astralniho sveta okamzite a z plnyho vedomi a stravite tam 10 hodin s pruvodcem.. protoze lsd neni droga, oblbovac mysli, je to prave kontakt na pruvodce, na astralni bytost, neco jako mezidimenzionalni telefon... a ta bytost ma za ukol provadet lidi po astralnim svete... je to jeji ukol protoze si to sama urcila, stejne jako my sme si sami sobe urcili ze dostudujem tu a tu skolu a pujdem do nejaky prace... tak tahle bytost bere lidi na vylet po astralu.. a neni sama, takovejch telefonu na pruvodce nam roste po svete tisice!

hudba

(Lixa, 20. 2. 2010 22:16)

me treba pomáhá pri AC pustit so do uší hudbu, ale nesmí být moc agresivní spíš mírná a rytmická :)

proč by to mělo být v médiích ?

(carin, 26. 1. 2010 9:50)

Ahoj , reakce na příspěvek od nvm :

Pane už ste viděl někdy podobné info v televizi ? Už ste četl nějaké pravdivé vysvětlení UFO ? ne a ne , naše vlády nás už 50let opíjejí rohlíkem stím , že o ničem nevědí a ke všemu nevysvětlitelnému se staví s odporem , problém je v tom , že kdyby naplno přiznali co mají tak tím vyvrátí jakékoli tvrzení vědců , dnešních fyziků a v nepodstatné míře taky církve , proto radši vše tají a lidi co tvrdí opak jsou zesměšnováni nebo ignorováni . Prostě nás celou dobu drží v globální lži . Když budete číst knihy a ne bulvár nebo nebude nasávat podstrčené informace z trelevizí budete vědět více !

reakce na přspěvek (domca:-))) :

drahá slečno pokud čtete pouze novinky.cz dozvíte se akorát ... , Váš příspěvek mluví za vše !!!

astrální cesstování

(náborář 1, 17. 10. 2009 13:27)

Zajděte si na http://www.radnas.wbs.cz/ je to tam dobré a můžete se tam dát do řádu.

************************

(domca:-))), 3. 8. 2009 21:50)

já mám sice ráda tyhle věci-ac rituály a podobný věci, ráda si o tom čtu a chtěla bych to zkusit, ale pochybuji že se mi to povede jo mám pár otázek když je to vědecky dokázaný jakto že jsem se o tom dozvěděla až tet náhodou?, jak to že jsem si to nemohla přečíst na novinky.cz?, jak to že se o tom moc nemluví?, kdyby ac fakt existovalo mluvilo by se o tom jinak.

AC a OOBE existuje !

(CLVěštec, 30. 3. 2009 15:27)

Mario vcelku namyšlené tvrzení. Tady je video z vědcem co pomocí hemi-sfér mozku zkoumá lidskou duši a snaží se najít její částice při výstupu http://www.youtube.com/watch?v=cCUEIr9K30A&feature=PlayList&p=B7A00B0EFF3AFEF5&playnext=1&playnext_from=PL&index=1 . AC a OOBE mnohé vysvětluje. A tady wéb vědeckého institutu co to dlouhá léta zkoumá http://www.monroeinstitute.org .

omg kdo dneska spoléhá na vědu

(alyka, 4. 3. 2009 17:39)

řekla bych každý uvěří, až to zažije, je to tak přirozená věc...

Zdravím příznivce AC

(Mind, 31. 1. 2008 22:48)

Samozřejměže AC existuje stejně jako Mariovy pantofle a když slyším opačné názory, chytá mě hluboký záchvat silně oduševnělého smíchu. :) Jinak Maria naprosto chápu, kdysi jsem byl totiž úplně stejnej případ. AC především JE ověřené, i když tomu uvedený článek přímo nenasvědčuje, na tom ani tak nesejde, pro mě je důležité to, že já jsem si to sám ověřil hned několikrát. Ale od té doby, co jsem se o AC poprvé dozvěděl, mě nikdy ani koutkem mysli nenapadlo o tom pochybovat. Každý je holt jiný a svůj názor nemám zapotřebí nikomu vnucovat.

chich

(commisarcz2, 29. 1. 2008 20:37)

jestli chce někdo podstoupit univerzální hermetický výcvik dejte na seznamu .jak se stát mágem. 3odkaz od zhora když vtoupíte tak byste měli vidět. vyvolávání a magie.

chich

(commisarcz2, 29. 1. 2008 20:31)

to že to někomu nejde neznamená že to nejde ostatním já osobně rači podstoupím několik měsíců práce pač se chci dostat do area 51

jjj věřím tomu...

(carin, 13. 1. 2008 23:43)

ahoj chtel bych se zeptat jestli je tu nekdo kdo s astralnim cestovanim ma zkusenosti,jestli by se prosim mohl ozvat carinek@seznam.cz
moc dekuju.....

nvm

(..........., 21. 8. 2007 18:33)

já jsem to ještě nikdy nezkoušel taže nebudu říkat,že to nejde, ale nemyslíte, že kdyby to šlo tak tato správa obletí celý svět pomocí televize atd. já nevím co si mám myslet,ale třeba je to pravda a třeba taky ne já nevím

no jo ten mario je nejak moc chytri

(vendeta, 29. 7. 2007 19:42)

jen aby se pak neprekvapil

pro toho chytráka maria

(kytinka, 27. 1. 2007 12:32)

Mario co každýho sakra odrazuješ? Že si seš tak jistej že to nejde! Jen kvůli tomu že ty se o to třeba snažíš už pár měsíců a nejde ti to, neznamená, že to nepůjde ostatním! Nj sorry ty vlastně všechno znáš a všechno víš, co!

...

(Anicka, 22. 1. 2007 16:57)

ja bych se tomu moc neposmivala... pokud tomu neverite, nevyjadrujte se a nesudte tyto teorie! Ja sama mam stim skusenost a verim tomu!

plpl

(mario, 7. 1. 2007 19:47)

Vědci provedli až do současné doby velké množství pokusů, ze kterych vyplyva, ze nas system na hubuti je ten nejlepsi.

asi tak.

chich

(mario, 7. 1. 2007 18:15)

chacha, vedecky by se dalo mozna dokazat snizene iq pisatele clanku, ovsem nikoliv duse.
kdyz je to vsechno overeno mnozstvim vedeckych studiich, tak kde jsou na tyto studie odkazy? clovece, kde jste vyhrabal takove voloviny??