Jdi na obsah Jdi na menu
 


pro začátečníky

8. 6. 2006

A nyní se můžete pokusit vydat se na svoji 1. astrální cestu. Je to zážitek, na který nikdy nezapomenete a který budete chtít opakovat znovu a znovu.

Je pár věcí, na které nemáte vliv. O astrální cestování se nepokoušejte v přílišném vlhku a za bouřky. Někteří lidé tvrdí, že za bouřky lze bezpečně cestovat, pokud před cestou ponoříte ruku na několik minut do nádoby s vodou, ala já bych to neriskoval a astrální cestu bych odložil na jindy.

Měli byste si zvolit dobu, kdy nebudete nikým rušeni. Přímo před cestou nejezte, ale neměli byste pociťovat ani hlad. Mnoho lidí cestuje při ležení v posteli. Je to logické, protože odsud se právě vydáváme na skoro všechny astrálně konané cesty ve spánku. Raději si ale zvolte křeslo, protože byste mohli při relaxaci usnout dříve, než začnete vůbec cestovat.

Než začnete připravte si tužku a papír, abyste si mohli ihned po návratu zapsat své dojmy. Můžete též provést malý rituál na ochranu svého těla po dobu, kdy od něj budete vzdáleni. Existuje celá řada způsobů. Zvláště užitečná je sůl a voda. Koupel ve vodě s trochou rozpuštěné soli tedy skýtá vynikající ochranu.

Doporučuji cestovat ve vzdušných šatech. Vodu se solí lze použít i jinak. Do každé ze 4 světových stran z místa, ze kterého chcete cestovat, nasypte polévkovou lžíci soli. Pak kruh kolem něj pokropte vodou, vytvoříte si tak potřebnou ochrannou plochu. V pokoji by mělo být teplo kolem 20 stupňů.

Nekřižte ruce a ani nohy - pokud je křížíme, podvědomě se tak držíme zpátky. Proto je důležité mít nohy a ruce uvolněné. Je třeba, aby vaše astrální cesta měla nějaký cíl. Poprvé je to celkem snadné. Vašim cílem je opustit vaše tělo a vznášení maximálně několik metrů od něj.

Při 1. cestě je důležité neopouštět svůj pokoj. Proveďte postupnou relaxaci. Až budete naprosto uvolněni, soustřeďte se na dýchání. Uvědomte si své tělo, ať už je kdekoliv. Uvědomte si místnost ve které se nacházíte a vaše vědomí. Vaše mysl musí zůstat uvolněná a klidná. Myslete na cíl své astrální cesty a na to, jak je pro vás důležité, abyste ji vykonali.

Nyní zaměřte svou pozornost na čelo a nechte svou mysl, aby se v tomto místě oddělila od těla. Pravděpodobně budete mít pocit, že se propadáte nebo vznášíte. Za začátku vám to bude nepříjemné, ale nechte věcem volný průběh a nebojte se, strach vás může stáhnout zpět do fyzického těla. Někdy to jde hladce na poprvé a jindy to naopak trvá. Největší potíž je v tom, že lidé často zazmatkují jakmile ucítí, že klesají anebo že se vznášejí. Jakmile ucítíte, že klesáte skrze povrch vašeho lůžka, je to jenom dobře. I zde platí, že první pokus je ten nejtěžší. Je skvělé pokud se vám astrálně cestovat podaří hned na poprvé, ale vězte, že některým lidem to trvá i 4 měsíce zkoušení, než se to naučí.

Předpokládejme, že se vám podařilo úspěšně opustit vaše tělo a že se teď nad ním vznášíte. Nyní si v duchu přejte ocitnout se v rohu místnosti, než se vám tuto myšlenku podaří zformulovat, budete tam. Osahejte si stěny a přesvědčte se, jak pevné a poddajné se vám zdají. Záleží to od toho, jak pevného astrálního dvojníka máte. Postupně navštivte všechny rohy místnosti. Nakonec si představte, že se vracíte zpět do svého fyzického těla. Tento návrat bývá někdy snadný a klidný, jindy se však může zdát prudký. Doporučuji se vracet pomaleji, ale i při hladkém dosednutí na zem nejspíše pocítíte náraz. Všeobecně platí, že čím dál jste od fyzického těla, tím je otřes větší. Po návratu do těla zůstaňte chvíli ležet. Potom si zapište své zážitky a pocity. Jakmile se vám cesta zdaří, budete si ji chtít co nejdříve zopakovat, ale radím vyčkat 24 hodin, protože je to přeci jen psychický nápor a i organismus potřebuje čas na vzpamatování se.

Příště astrální cestování pro pokročilé. Vydejte se za hranice vašeho domu a třeba i do minulosti!!!! Těm, komu se astrální cesta povedla (a je jedno na kolikátý pokus) GRATULUJI

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pomooc

(guguug, 16. 3. 2012 22:38)

Mam na vas lidi dotaz :) Nemuzu se pri strachu z toho vseho pri AC ocitnout v naky sfere s myma nocnima murama? predem diky moc

nejde to

(mewouneq, 9. 3. 2012 23:42)

myslím, že už k tomu nemam daleko, ale mam strach z návratu z5 do těla....... je možné že je to to co mě drží v těle?

pomoc

(mixter, 29. 6. 2011 18:01)

Sice opsaný text ale nevAdí.. všude s tím sháním pomoc tak sem napíšu to co již mám zkopírované z jiných stránek kde jsem žádal o pomoc:

Rád bych kontaktoval někoho kdo má s AS zkušenosti nebo popř. s autorem tohoto článku, rád bych se dozvěděl víc a potřeboval bych pár rad a zodpovědět pár otázek.Prosím kdo by měl zájem mi trošku pomoct, pište na patrik.sticha@seznam.cz - děkuji moc. =)

Čím to je?

(Nikola, 15. 2. 2011 20:27)

Ahoj, zkoušela jsem to.. a přišlo mi to jako, když jsem se motala a padala ale vždy se to zase vrátilo zpět. Když jsem to začla dělat bylo mi hrozný horko pak, jakoby to padání trvalo dýl, něčeho jsem se lekla a musela jsem otevřít oči a najednou mi byla hrozná zima a už se mi to nepovedlo. Čím to je? Poradí mi někdo? Jednou už jsem to zkoušela s kmarádem a to se mi to povedlo. Viděla jsem ho jak zkočil ze střechy a někam utíkal. On už to ovládá, ale odstěhoval se a já nevim jak to mám udělat znovu. Ale jinak všem držím palečky. A děkuji, když někdo odpoví na mou otázku :)

napůl

(t.k.Grey, 4. 12. 2010 23:06)

Ahoj, zkouším a zkouším a myslím, že jsem na správné cestě. V určitou chvíli kdy se soustředím na čelo mám pocit, že se různě motám a vznáším a prostě jako bych se odděloval z hmotného těla, ale nějak se to nikdy nedokončí... Jako by tomu chyběla už jen nějaká maličkost. Už mám skoro pocit, že jsem nad svým tělem, ale hned se to zase vrátí... mívám občas podobný pocit když usínám. Mám takové skoro sny, kdy se mi v hlavě vybaví něco a já se oproti tomu zmenšuju nebo zvětšuju a právě jako bych zrovna vycházel z těla... a pak se to najednou vrátí...
Každopádně všem zkoušejícím hodně štěstí :)

Uspech

(Mato, 20. 2. 2010 15:40)

skusil som to 4 krat a podarili sa mi to je to strasne dobri pocit podla navodu som chcel ist do kutu ale pol ceste ma to vratilo do fyzickeho tela len ma to trochu zmiatlo lebo som videl len miestnost a veci ktore boli v miestosti som nevidel

Nic moc

(Libi, 28. 12. 2009 15:07)

Teda já myslela, že jsem na tyhle experimenty vhodný typ, ale i když jsem astrální cestování studovala a zkoušela podle různých zdrojů, nějak nemůžu dosáhnout cíle. Nevíte někdo o dobré publikaci na tohle téma?

test IQ

(Asazi, 3. 11. 2009 10:53)

ahoj všichni, tady si můžete vyzkoušet svoje IQ http://cz.iq-test.eu/#350799

i já

(Kikina, 11. 10. 2009 19:49)

nicky a Eliška: Mě se to taky stávalo..! Akorát jak s sebou škubnu, tak jako bych spadla na postel. Jakoby bych předtím levitovala, nebo co.

Pomoc

(oriox@seznam.cz, 8. 10. 2009 21:02)

Dobrý den,jsem Marek a je mi 14 let,myslím ,že jsem na svůj věk v duchovnu vyspělí,když jsem byl mladší okolo 12 tak jsem se o to zajimal.Jednoho dne sem si začal zpívat mantru ze semináře GATE GATE... aniž bych ji vyhledával,po dvouch dnech jsem se dostal poprvé v životě mimo tělo ,byl to pro mě šok.Chtěl bych se zeptat ,jestli to neni nebezpečné,abych se dostal vždy zpátky do fyz. těla.Kdyby mi někdo mohl napsat na email ,jestli to je bezpečné , byl bych šťastný.Vidět se z duchy a dalšími by mi nevadilo ,naopak by to pro mě byl velký zážitek děkuji.

to není možné

(nada, 2. 10. 2009 21:26)

jak to mam udělat a na co mam při tom myslet mohl bys mi prosím napsat a visvětlit mi to?muj email je nadezda09@seznam.cz díky

PROSÍM ODEPIŠ MI!!!

(lucka, 18. 5. 2009 17:32)

čau chtela bych se te zeptat povede se to aspon nekdy všem??jednou????a když budu nad tím telem se vznášet ostatní me mužou videt??nebo budu jako duch??

Mám blog o AC a LD

(deni, 14. 5. 2009 7:31)

ahoj pokud vas zajímá Astrální cestování a Lucidní snění koukni se na můj blog :) budu ráda když tam přijdou nějací lidi děkuju moc www.acld.blog.cz

ro spisovatele

(Anežka, 29. 3. 2009 18:30)

a vám se to povedlo?

mně taky

(Eliška, 29. 3. 2009 14:54)

nicky : mně se děje úplně to samý!! Přesně jako ty, mám pocit že pádám, škubnu ssebou a jsem vzhůru je to podivný pocit a občas se po něm klepu jako osika.

Jak to údělat

(Bezďál, 15. 3. 2009 18:53)

Nechápu, jak odpoutat od těla, jak vznášet, ono jde být mimo tělo a jak???

co dál

(alyka, 4. 3. 2009 18:00)

zdravím. během spánku se dostávám samovolně do transu, pak někdy AC.(jsem částečně při vědomí) pociťuju ale nepříjemný stav, někdy je to až nesnesitelně bolestivé. nevím jak to můžu změnit?když se ponořím hlouběji bolest přestávám vnímat, to se mi ale povedlo jen párkrát. Myslím, že mě navštěvuje nějaká duše, několikrát se mi snažila pomoct ven z těla ale nevím jaké má ke mě úmysly.

pomoc

(čarodějka, 7. 2. 2009 23:35)

potřebuji poradit...

Hezké :o)

(Marry Anne a Lady Rose, 11. 1. 2009 15:09)

Jen tak mě napadlo, máš to tu hezké... nechceš spřátelit? Ozvi se na e-mai spirit-mystery@email.cz nebo na náš blog: www.spirit-mystery.blog.cz

Marry Anne & Lady Rose

PLS!!

(seQsiQ, 8. 1. 2009 15:48)

Ahoj...zajimam se o astralni cestovani....a chtela bych vedet jak se tam mam jako dostat...nebo jako jak se oddelit.....skousela sem to ale moc mi to neslo....PLS strasne to chci skusit tak mi PLS pisnete na icq:417-499-096..mooc vas prosiim.... 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA